Hong Xun profile picture

Xun Hong

Chiny
Członek Jury

Hong Xun zdobył pierwsze miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Brandenburg w Niemczech w kwietniu 2019 roku. W sierpniu 2020 roku zdobył nagrodę za trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Moskwie w Rosji. A w marcu 2021 roku, Hong Xun zdobył trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Idrii, Słowenia.

Ze względu na jego śmiałą charyzmę na scenie, Hong Xun często pojawia się w mediach głównego nurtu w Chinach. W 2019 roku znalazł się na liście chińskich pianistów Baidu. Ponadto udzielał wywiadów dla Macau TV, Macau Daily, Zhejiang TV, Jiaxing TV i Jiaxing Daily. Krajowe stacje radiowe kilkakrotnie zapraszały go jako gościa na żywo, a wywiady z nim przeprowadzały Macau TV, Zhejiang TV, Jiaxing TV i Jiaxing Daily. Był zapraszany jako gość na żywo przez krajowe stacje radiowe, a jego recenzje przez profesjonalnych krytyków muzycznych można znaleźć niemal wszędzie w Internecie.

Jako zagorzały zwolennik festiwali artystycznych, Hong Xun zorganizował Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Ancient Town - Piano Rhythm" w Wuzhen, stałym miejscu Światowej Konferencji Internetowej, raz na dwa lata od 2018 roku, zapraszając artystów, w tym Wu Ying, Shao Dan, Chen Yunjie, Li Zhe, Zhou Ting, Zhao Tianying, Antonio Pompa- Jest również instruktorem fortepianowym rezydentem China-Baotou International Piano Festival i California Music Education Forum (CIMFEC) Festival.

Hong Xun był wielokrotnie zapraszany jako gość i prowadzący klasy mistrzowskie jak chociażby w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Steinway & Sons, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pearl River-Caesburg, Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym China on the Fingertips, Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym Guangdong Asian International Youth Piano Invitational, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Harmony of Voices, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym China International, Międzynarodowym Młodzieżowym Konkursie Pianistycznym Harmony oraz Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Troisdorf.

Jako nauczyciel gry na fortepianie, Hong Xun uczył wielu studentów, którzy zostali przyjęci do głównych konserwatoriów, zarówno w Chinach, jak i za granicą, takich jak: Shanghai Conservatory of Music, Wuhan Conservatory of Music, China Conservatory of Music, Central Conservatory of Music Gulangyu, itp. Wielu z jego studentów zdobyło najwyższe nagrody na konkursach na całym świecie. Wśród nich są: najbardziej prestiżowy konkurs koncertowy Walnut Hill Piano Festival w Bostonie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Toduta w Rumunii, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Steinwaya, Międzynarodowy Młodzieżowy Konkurs Pianistyczny "O'MILLER", Konkurs Pianistyczny Konserwatorium Narodowego Unii Europejskiej, Singapore Youth Piano Invitational Competition i wiele innych. Hong Xun był zapraszany do udzielania publicznych lekcji i kursów mistrzowskich w ponad 40 miastach w Chinach i za granicą, zdobywając szerokie uznanie publiczności. Od początku 2020 roku oferuje również różnego rodzaju lekcje fortepianu online, które są dostępne na różnych platformach społecznościowych, takich jak Titok, WeChat, Weibo i Red Book.

Weź udział w konkursie

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego z linkiem do nagrania i uiszczenie (wpłacenie) opłaty konkursowej.