Cynthia Lawing profile picture

Cynthia Lawing

USA
Członek Jury

Cynthia Lawing, która w wieku czterech lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Hongkongu, już w młodym wieku została uznana za wybitną pianistkę koncertową. Jej kariera wykonawcza obejmowała Stany Zjednoczone, Amerykę Południową, Europę i Azję, gdzie pełniła funkcję artysty-rezydenta, prowadziła kursy mistrzowskie i lekcje indywidualne.  Występowała z Hong Kong Philharmonic, Macau Philharmonic Orchestra, Charlotte Symphony, Davidson College Symphony Orchestra, Cleveland Institute of Music Orchestra, Springfield Symphony, Salisbury Symphony i Western Piedmont Symphony, wykonując koncerty Beethovena, Mozarta, Chopina, Ravela, Szostakowicza, Bacha, Griega, Saint-Saensa, Poulenca i Gershwina. Miała zaszczyt występować z ważnymi prywatnymi recitalami, w tym z prywatnym recitalem dla Madame Chiang Kai-shek.

Oprócz działalności solowej, przez całe życie współpracowała w duecie z siostrą, Glorią Cook.  Razem często koncertowały, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Azji, oraz wykonywały wiele recitali i koncertów, ostatnio z Bach Aria Orchestra.

Przez cały okres swojej kariery artystka chętnie występuje jako kameralistka.  Oprócz wielu wspólnych występów z Williamem Lawingiem (trąbka), jest bardzo poszukiwana jako pianistka z innymi wykonawcami, a także jako członek większych zespołów kameralnych.  Była członkiem Chamber Music Society of Charlotte, Rhodora Trio, a ostatnio jest członkiem Bechtler Ensemble.

Jest oddanym nauczycielem gry na fortepianie prawie tak długo, jak długo jest wykonawcą. Już czwarte dziesięciolecie pełni funkcję Artist Associate w Davidson College w stanie New Jersey. Chociaż jej studenci z Davidson rzadko są absolwentami kierunków muzycznych, a jeszcze rzadziej rozważają karierę pianistyczną, regularnie wygrywają konkursy zarówno w Davidson, jak i poza nim, w tym student biologii, który wygrał NCMTA College Division w klasie fortepianu. Jest bardzo dumna z sukcesów zawodowych swoich studentów z Davidson, dla których muzyka nadal jest największą pasją, podczas gdy oni realizują się w medycynie, prawie, biznesie i innych niemuzycznych zawodach.  Prowadzi prywatne studio i jest uznawana za mistrza w nauczaniu. Jej uczniowie zdobyli lokalne, stanowe, regionalne i krajowe nagrody. Prowadzi wykłady, recitale i klasy mistrzowskie w wielu szkołach wyższych i uniwersytetach, a także często pełni funkcję sędziego konkursów pianistycznych. Jest szczególnie pożądana jako konsultant podczas corocznych warsztatów NCMTA poświęconych repertuarowi konkursowemu. Ponadto, regularnie pełni funkcję konsultanta, eksperta i wykładowcy w dziedzinie eurytmiki Dalcroze'a, w której posiada odrębny stopień naukowy.  Jest również kompozytorką wielu utworów, głównie na fortepian, na instrument solo i fortepian oraz na chór.

Cynthia Lawing traktuje nauczanie jako misję przekazywania wspaniałej wiedzy, którą otrzymała od pokoleń wielkich pianistów/nauczycieli. Odziedziczyła ich interpretacje wielkich dzieł, anegdoty o ich własnych nauczycielach i kolegach, a także zrozumienie geniuszu wielkich pianistów i kompozytorów. Przekazując tę pochodnię, stara się pomóc młodym umysłom odkryć ich własny, ukryty w nich samych skarb muzyki.

Weź udział w konkursie

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego z linkiem do nagrania i dokonanie opłaty konkursowej.